Rolničky a zvončeky
Rolničky a zvončeky majú významnú úlohu v hodových tradíciách, kde prispievajú nielen k estetike, ale aj k vytváraniu špecifickej atmosféry osláv.
Jedným z ich hlavných využití je zdobenie krojov. Rolničky a zvončeky bývajú pripevnené na opasky, topánky alebo iné časti odevu, kde svojím jemným cinkaním sprevádzajú tanec a pohyb účastníkov slávností. Tento zvuk dodáva hodovým sprievodom dynamiku a rytmus.
Ďalej sa často objavujú ako ozdobné prvky na pokrývkach hlavy, najmä na klobúkoch alebo vencoch. Rolničky a zvončeky tiež zdobia konské postroje počas hodových sprievodov, čím zvyšujú vizuálny aj zvukový efekt celej akcie.
V dekoráciách sa rolničky a zvončeky používajú na girlandy, stuhy či závesy, ktoré dopĺňajú slávnostnú výzdobu.

Zvonček - strieborná - veľkosť 2 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Celkové rozmery | 2 cm |

Zvonček - zlatá - veľkosť 2 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Celkové rozmery | 2 cm |

Zvonček - strieborná - veľkosť 1,3 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Celkové rozmery | 1,3 cm |

Zvonček - zlatá - veľkosť 1,3 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Celkové rozmery | 1,3 cm |

Zvonček - strieborná - veľkosť 2,5 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Celkové rozmery | 2,5 cm |

Zvonček - zlatá - veľkosť 2,5 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Celkové rozmery | 2,5 cm |

Zvonček - strieborná - veľkosť 1 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Celkové rozmery | 1 cm |

Rolnička - strieborná - priemer 3 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 3 cm |

Rolnička - strieborná - priemer 1,5 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 1,5 cm |

Rolnička - zlatá - priemer 1 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 1 cm |

Rolnička - zlatá - priemer 3 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 3 cm |

Rolnička - strieborná - priemer 1 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 1 cm |

Rolnička - tyrkysová - priemer 2 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 2 cm |

Rolnička - zlatá - priemer 1,4 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 1,4 cm |

Rolnička - strieborná - priemer 1,6 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 1,6 cm |

Rolnička - strieborná - priemer 1,3 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 1,2 cm |

Rolnička - zlatá - priemer 1,5 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 1,5 cm |

Rolnička - zlatá
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Celkové rozmery | 1,2 cm x 1,5 cm |

Rolnička - strieborná
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Celkové rozmery | 1,2 cm x 1,5 cm |

Rolnička - strieborná - priemer 2 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 2 cm |

Rolnička - strieborná - priemer 2,5 cm
| Farba | |
|---|---|
| Materiál | Kov |
| Priemer | 2,5 cm |